Τετάρτη, 19 Ιανουαρίου 2022 03:27

Δ/νση: Στ.Τυπάλδου 91 Ληξούρι,

Ταχ. Κώδικας   : 28200

Τηλ: 2671092605.

Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ληξούρι: 26/11/2021

Αριθ. Πρωτ. 2713

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Γενικό Νοσοκομείο Ληξουρίου «Μαντζαβινάτειο» προβαίνει στη δημόσια διαβούλευση των τεχνικών προδιαγραφών για την

«ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΤΟΥ Γ.Ν. ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ «ΜΑΝΤΖΑΒΙΝΑΤΕΙΟ»» Π/Υ 497.000,00 € με ΦΠΑ 24%.

CPV: 33111000-1, 33124120-2 , 39713200-5, 33111660-5

https://www.kefalonia-hospital.gr → Περισσότερα→ Διαγωνισμοί. Η διάρκεια ορίζεται σε δέκα πέντε (15) ημερολογιακές ημέρες από την ανάρτηση τους στο ΕΣΗΔΗΣ .

Τα σχόλια για τη διαβούλευση μπορούν να υποβληθούν άμεσα και αυτόματα, με την επιλογή «Καταχώρηση σχολίου» και εισαγωγή κειμένου με πληκτρολόγηση ή με αντιγραφή για κάθε παράγραφο ή άρθρο ή για το σύνολο των τεχνικών προδιαγραφών. Με την επιλογή αυτή και γενικότερα στην πλατφόρμα διαβουλεύσεων του ΕΣΗΔΗΣ δεν γίνεται επισύναψη αρχείων. Αρχεία μπορούν να αποσταλούν στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις στοιχείων που δεν μπορούν να ενσωματωθούν ως κείμενο στην «Καταχώρηση σχολίου» και είναι σημαντικά για τη διαβούλευση (π.χ. χάρτες, φωτογραφίες κ.λπ.). Κάθε αποστολή στο e-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. θα αξιολογείται. Σε περίπτωση που διαπιστωθεί ότι η καταχώρηση των σχολίων μπορεί να γίνει με εισαγωγή κειμένου στο πεδίο «Καταχώρηση σχολίου», τότε δε θα γίνεται ανάρτηση των εν λόγω σχολίων από τον διαχειριστή των διαβουλεύσεων, αλλά θα ενημερώνεται ο αποστολέας για τη χρησιμοποίηση της επιλογής αυτής, εφόσον επιθυμεί την ανάρτηση των σχολίων του. Σε κάθε περίπτωση τα σχόλια που έρχονται στο e-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., αποστέλλονται στην αναθέτουσα αρχή που επιθυμεί τη διαβούλευση.Επισημαίνεται ότι τα καταχωρημένα σχόλια των οικονομικών φορέων, αναρτώνται αυτούσια στην ηλεκτρονική φόρμα του ΕΣΗΔΗΣ, ως σχόλια της ανακοίνωσης διενέργειας της Δημόσιας Διαβούλευσης.

O σχολιασμός είναι άμεσος και διενεργείται σύμφωνα με τους κανόνες που αναγράφονται στον παρακάτω σύνδεσμο στο promitheus:

Σύμφωνα με το άρθρο 47 του ν.4412/2016, όπως αντικαταστάθηκε από το άρθρο 12 του ν.4782/2021, μετά τη λήξη της προθεσμίας για την ολοκλήρωση της διαβούλευσης, η αναθέτουσα αρχή επεξεργάζεται και καταχωρίζει στο ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ το σύνολο των σχολίων που έχουν υποβληθεί, τα οποία συμπεριλαμβάνονται και στον σχετικό φάκελο δημόσιας σύμβασης του άρθρου 45 του ν.4412/2016.

Με βάση τα παραπάνω, μετά το τέλος της διαβούλευσης η ανάρτηση της έκθεσης διαβούλευσης με το σύνολο των σχολίων που έχουν υποβληθεί δεν αναρτάται στο χώρο «Διαβουλεύσεις» στην ιστοσελίδα του ΕΣΗΔΗΣ, αλλά αναρτάται στο χώρο του ηλεκτρονικού διαγωνισμού, που αποτελεί μέρος του ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ. Η ανάρτηση θα γίνεται στο χώρο των συνημμένων του ηλεκτρονικού διαγωνισμού στην καρτέλα «Κεφαλίδα» επιλέγοντας την κατηγορία «Προς προμηθευτή: Διακήρυξη και δημοσίευση στο portal».

Το Γενικό Νοσοκομείο Ληξουρίου «Μαντζαβινάτειο»  δεν δεσμεύεται να υιοθετήσει τις προτάσεις-σχόλια και θα αποφασίσει για την οριστικοποίηση των τεχνικών προδιαγραφών με αντικειμενικά κριτήρια προκειμένου να επιτευχθεί η μέγιστη δυνατή συμμετοχή προμηθευτών, εξασφαλίζοντας όμως ταυτόχρονα την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών.

Ευελπιστούμε για την συμμετοχή σας στην υπόψη διαδικασία, συνδράμοντας στην προσπάθεια διαμόρφωσης συνθηκών υγιούς ανταγωνισμού και βελτιστοποίησης των τεχνικών προδιαγραφών.

Η ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ  ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ

ΜΟΣΧΟΝΑ ΖΩΗ